Jak se ze Sparx EA připojit k JIRA?

Na základě několika dotazů, které jsem dostal na připravované rozšíření pro Sparx Enterprise Architect, které se napojí do nástroje JIRA (psal jsem o něm v souhrnu minulý týden), tu trochu rozepisuji, co bude umět. Předem upozorňuji, že jde o rozpracovanou verzi a pár věcí se může ještě změnit.

K JIRA se připojuje balík na základě Jql dotazu (tedy něčeho, co by měl uživatel JIRA dobře znát). Tento dotaz může být obecný nebo jít o konkrétní epiky a k němu navázané storky (issues obecně). To se zadavá pomocí jednoduchého dialogu s možností definovat Jql dotaz:

JuraJqlDefinition

Výsledek první možnosti je na obrázku v balíku Blok testy::Jql (dotaz zněl type = task or type = story). Epiky a jeho storky jsou pak v balíku Blok testy::Epics and issues.

JuraProjectBrowser

Obsah balíků lze samozřejmě obnovit. Pokud ve výsledku nějaké issues přibudou, jsou přidány i do balíku, pokud se v dotazu již neobjeví, jsou z EA přesunuty do speciálního balíku. Ostatní jsou případně aktualizovány. Je to z toho důvodu, že je možné mít k libovolnému issue různé vztahy, a já chci, aby zůstaly zachovány. Komponenty uvedené v issues mám totiž fyzicky i v EA a pomocí vztahů pak budu jednoduše podporovat dohledatelnost (tracebility).

JIRA Test - Jura

To, kam se připojit, je dáno jednoduchým dialogem:

JuraLogin

Každé issue lze zobrazit (obsah okna se ještě výrazně změní):

JuraIssueProperties

Je-li třeba, pak si můžete issue zobrazit i v prohlížeči přímo v okně EA. Více viz další obrázek:

JuraWholeViewBod 1: Balík, který obsahuje zvolené issues.

Bod 2: Definice dotazu do JIRA je uložena v tagových hodnotách.

Bod 3: Průběh načítání issues.

Bod 4: Zobrazení issue v prohlížeči na záložce v EA.

Dodělat už toho nezbývá moc, většinou už jen testuji. Pokud chcete zkusit předběžnou verzi, napište mi. Hotovo by mělo být do konce září.

Uložit

Uložit

Uložit

About Slávek Rydval 134 Článků
Slávek Rydval začínal jako programátor, ale postupem času se dostal k návrhu softwaru, posléze k integrační architektuře a v současní době pracuje jednak jako architekt řešení a jednak jako školitel UML (základů i příprav k certifikační zkoušce OCUP 2) a nástroje Sparx Enterprise Architect. S UML přišel do styku již na univerzitě, ale opravdu intenzivně se mu věnuje posledních deset let. Na programování však nezanevřel a občas pár řádek kódu napíše.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*