Vznikne česká EA User Group aneb setkávání uživatelů Sparx EA?

Na jednom z mých školení jsem byl dotázán, proč vlastně tady v ČR není nějaké pravidelné, neformální setkávání uživatelů éáčka? Setkání, kde by se v nějakých rozumně krátkých blocích představila zvolená možnost nástroje, kterou by účastníci chtěli znát, a poté si posedět např. u pivka a povídat si o všem možném. Otázku jsem si sám pro sebe přeformuloval: proč něco takového nezkusím zorganizovat sám, když dosud nic takového není?

Přiznám se, že jsem nenašel důvod, proč něco takového nezkusit zorganizovat. Ano, lidé z IT jsou veskrze introverti, mají rodiny, nemají čas, honí termíny, bla, bla, bla… Samá klišé, samé výmluvy. Takže to zkusím. Vyhlašuji, že pokud se mi ozve během 14 dnů (tj. do 28. května) alespoň 20 lidí, kteří by se chtěli v červnu setkat, tak toto setkání dám do kupy. Místo setkání by bylo v Praze, vstupné žádné nebo symbolické, aby se pokryly náklady s pronájmem místnosti. Časově by to bylo v podvečer, řekněme od 18 hodin.

Jak by mohlo vypadat? Pro začátek jedno až dvě 20-30minutová povídání na zadané téma. Přednášejícím může být kdokoliv, kdo chce ostatním něco sdělit. Sám nabízím tato dvě témata:

Zaujalo vás to? Chcete se potkat? Reagujte tady v komentářích nebo mi napište e-mail. Budu rád za každý názor, za radu, odrazení, povzbuzení, pomoc nebo prostě jen chuť zkusit něco nového. Pokud se setkání uskuteční a bude pozitivní odezva, může z toho postpně vzniknout tradice.

About Slávek Rydval 134 Článků
Slávek Rydval začínal jako programátor, ale postupem času se dostal k návrhu softwaru, posléze k integrační architektuře a v současní době pracuje jednak jako architekt řešení a jednak jako školitel UML (základů i příprav k certifikační zkoušce OCUP 2) a nástroje Sparx Enterprise Architect. S UML přišel do styku již na univerzitě, ale opravdu intenzivně se mu věnuje posledních deset let. Na programování však nezanevřel a občas pár řádek kódu napíše.

6 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*